Listy ulubionych
X

Carbon Division

Carbon Division

BMW M4

W Maxton Design tworzymy nasze produkty już od 2006 roku. Wieloletnie doświadczenie w produkcji splitterów zaowocowało powstaniem Carbon Division – oddziału produkcji elementów aerodynamicznych z karbonu i innych komponentów. W naszej siedzibie głównej w Polsce, skąd pochodzą wszystkie produkty Maxton Design, w przeciągu ostatniego roku zbudowaliśmy zaplecze produkcyjne z najnowocześniejszych maszyn oraz specjalnie wyszkolonych specjalistów.

Carbon Division

Proces obróbki karbonu jest długi, wymaga wielu etapów, odpowiedniego zaplecza sprzętowego i wyszkolonych specjalistów. Włókno węglowe cechuje się dużą wytrzymałością i jednocześnie jest lekkie, dlatego jest stosowane na przykład w motorsporcie. W Maxton Design tworzymy nasze produkty z myślą o tym, że każdy powinien mieć szansę na ulepszanie i tuning swojego samochodu. Również z użyciem karbonu, który kojarzy się z wyścigami i niedostępnością. Chcemy, aby karbon mógł zawitać wśród codzienności dróg na całym świecie.

CARBON BMW M3 G80

+
+
+
+
+
+
+

Oferowane produkty

Zdjęcia

Proces produkcji

Nadwozie samochodu skanowane jest za pomocą skanera o bardzo wysokiej wydajności i dokładności. Powstaje model 3D nadwozia. Projektant na bazie modelu 3D z skanowanego samochodu tworzy projekt dokładek.

3D Scanning

Za pomocą maszyn do obróbki CNC powstają formy, które posłużą do dalszych etapów produkcji. Formy wykonane za pomocą metody CNC oklejane są dokładnie karbonem.

BMW M4

Całość trafia do specjalnego pieca, w którym karbonowe płachty utwardzają się i na stałe przyjmują dany kształt. Tak powstaje docelowa forma produktu.

BMW M4

Maszyna o nazwie ploter, na podstawie komputerowego modelu wycina z płacht karbonu kształt produktów. Wycięte skrawki wkleja się do formy. Wymaga to bardzo dużej dokładności i wyczucia.

BMW M4

Tak przygotowane elementy umieszcza się w folii z zaworem ciśnieniowym. Elementy w folii umieszcza się w autoklawie, a do zaworów podłącza się węże.

BMW M4

Autoklaw to maszyna, która reguluje odpowiednio ciśnienie oraz temperaturę. W autoklawie elementy rozgrzewane są do 120°C pod ciśnieniem 6 barów. Elementy pozostają w autoklawie od kilku do kilkudziesięciu godzin. Po wyjęciu elementów z autoklawu usuwa się folię i z form wyjmuje się gotowe produkty.

BMW M4

Produkty karbonowe wymagają dalszej ręcznej obróbki. Szlifuje się je, lakieruje i poleruje. Po wykonaniu wszystkich czyności można przystąpić do montażu gotowych splitterów do samochodu.

BMW M4

Produkty w tym projekcie:

Produkty pasujące do tego modelu:

Carbon
Karbonowy Set Audi RSQ8 Mk1

Karbonowy Set Audi RSQ8 Mk1

19 143,00 zł21 344,00 zł
Zobacz szczegóły
Carbon
Karbonowy Set BMW M4 G82

Karbonowy Set BMW M4 G82

16 250,00 zł18 055,00 zł
Zobacz szczegóły
Carbon
Karbonowy Set BMW M3 G80 Sedan

Karbonowy Set BMW M3 G80 Sedan

16 250,00 zł18 055,00 zł
Zobacz szczegóły
pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel